Egyre népszerűbbek a különböző életmódtáborok, fittness-, jóga-, életmódváltoztató, testi és lelki megújulást hirdető táborok. Ne értsd félre, igenis egyetértek azzal, hogy nagyon hasznos lehet egy ilyen kimozdulás, óriási lökést adhat a résztvevőknek, ha az valóban belső (=saját) elszánással párosul.
Ha azonban van belső elszánás, akkor miért is ne válthatnánk életmódot tábor nélkül, otthon? Hiszen annyiféle anyag elérhető interneten (receptek, tréningek, torna- és jógagyakorlatok, mindenféle egészséges termék a webshopokból), hogy még otthonról sem kell kitenni a lábunkat, és máris levezényelhetjük saját életmódváltásunkat.
Ne akarj mindent egyszerre!
Nagyon fontos, hogy ne akarj egyszerre mindenen változtatni! A táborok is többnyire tematikusak, nem akarnak azonnal és egyszerre bevezetni a jóga, a fittness, a helyes táplálkozás, és pl. a meditáció világába. Szabadidődtől függően legyenek 1 vagy 2 hetes időszakok, amikor kijelölöd magadnak, hogy mire helyezed a hangsúlyt. Például az első két hétben a mozgásé lesz a főszerep, ekkor kitalálod, hogy hogyan tudod bevinni a mindennapokba a mozgást, hová mész ezentúl gyalog, kerékpárral, milyen edzésekre fogsz eljárni, és otthon milyen gyakorlatokat végzel.
A következő időszakban lehet a hangsúly a táplálkozáson, ekkor a mozgás már nagyjából része az életednek. Figyeld meg, mire van szüksége a testednek, mitől érzed jobban magad a hétköznapokon és az edzéseken, inkább szénhidrátra vagy inkább fehérjére van szükséged. Ha úgy érzed, nem működik megfelelően a tested, menj el szakértőhöz, aki kimutatja, milyen táplálékra vagy esetleg érzékeny.
A következő időszakban találj újabb és újabb területet, ami javíthat az életeden, vagy tökéletesítsd az eddigieket.
Hogyan változtass a táplálkozási szokásaidon?
Nem muszáj az első naptól kezdve minden nap újféle egészséges ételeket enned. Elég ha hetente kipróbálsz 1-2 új dolgot, és azokat később már rutinszerűen fogod alkalmazni a mindennapokban, majd lassan teljesen átállsz a neked leginkább megfelelő ételekre. Már az is haladás, ha kerülöd a félkész- és a készételeket.
Igyekezz kiváltani az élvezeti cikkeket is, például a csokoládét, édességet helyettesítsd gyümölccsel, magokkal, a kávét pedig annak egészséges változatával, az Ayura Herbal Kávéval, vagy Cappuccinoval.
Válassz olyan táplálékkiegészítőket, amelyekre leginkább szüksége van a szervezetednek. Az Ayura Herbal Woman Juice például kifejezetten a női szervezet számára fontos anyagokat tartalmazó növények kivonatát tartalmazza.
Ajánlott időnként kúraszerűen egy-egy olyan táplálékkiegészítő termék fogyasztása, mint például a Ginkgo Biloba, vagy a magnézium tabletta, ezekre szintén készíthetsz magadnak tervet, vagy orvosod utasítását követve szedd őket.
Találj időt a hobbijaidra!
Ha nincs még hobbid, gyerünk, keress egyet! Lehet az olvasás, vagy a kézimunka, de tanulhatsz nyelvet, vagy hangszeres zenét is, a lényeg, hogy szívesen csináld. Szakíts ki mindenképp egy-két órát hetente a hobbidnak, akkor is, ha most úgy érzed, képtelenség. Hidd el, neked is jobb lesz utána, és a családod is egy kiegyensúlyozottabb személyt kap vissza.
Anyagilag se jelentsen plusz terhet az életmódváltás!
Szeretnéd tudni, miért nem lesz anyagilag megterhelő az életmódváltás? Kattints ide, és olvasd tovább a bejegyzést!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: